O projekcie

W logo e52014 roku zwycięzcą 5. Obserwatorium artystycznego Entrée został Zacharjasz Muszyński, który wystąpił z monodramem „Listy do Skręcipitki” w reżyserii Małgorzaty Szyszki i wg. scenariusza Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Spektakl zdobył uznanie Jury za „profesjonalizm wykonania, świadomość użytych środków teatralnych i ciekawy materiał wyjściowy”. Nagrodą była tzw. rezydencja, czyli możliwość przygotowania nowego spektaklu i wystawienia go na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki.


Poniżej werdykt Jury oraz dyplom.

entreeentree2Nowym spektaklem tworzonym w ramach projektu jest właśnie „Bubloteka”…
Tworzący artystyczny duet pt. „Para Pet Studio” Zacharjasz Muszyński i Małgorzata Karolina Piekarska chcieli wystawić coś współczesnego i nie monodram. „Bubloteka” to sztuka w kilku odsłonach i dla dwóch aktorów plus…
Tym razem do współpracy zaproszony został: Janusz Leśniewski.


Obserwatorium Artystyczne Entrée

logo newto projekt przygotowany z myślą o artystach niezależnych, twórcach form teatralnych, takich jak spektakl, performance, teatr tańca, spektakl muzyczny, czy happening.

Jego celem jest obserwacja, promocja i wspieranie najciekawszych zjawisk na niezależnej scenie teatralnej oraz kształtowanie aktywnego środowiska twórczego.

Projekt ma formę konkursu, w którym nagrodą jest półroczna rezydencja na Małej Scenie Teatru Rozrywki połączona z profesjonalną produkcją premierowego spektaklu, jego prezentacją i promocją. Natomiast dla wszystkich finalistów nagroda to możliwość pracy i zaprezentowania się na profesjonalnej scenie Teatru Rozrywki

Poza tym Entrée daje twórcom możliwość:

prezentacji, konfrontacji, dialogu, wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy, zdobycie wiedzy praktycznej, promocji, aktywności twórczej

Szukaj nas na www.teatr-rozrywki.pl i na facebooku


logo PROM drukZe względu na fakt, iż twórcy są z Warszawy pierwsze próby odbywają się na Saskiej Kępie w miejscu zwanym Promem Kultury.
Budynek o powierzchni ponad tysiąc sześćset metrów kwadratowych, nawiązuje stylem do funkcjonalizmu, obecnego w zabudowie Saskiej Kępy z lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku. Przeszklona elewacja i architektura wpisują się w charakter zabudowy Saskiej Kępy, tworząc jej harmonijne dopełnienie i zamknięcie istniejącego układu urbanistycznego. Budynek mieści sporą salę widowiskową ze sceną i widownią na 120 miejsc.