Twórcy

Zacharjasz Muszyński – Piotr Z.

Polski aktor wychowany na Ukrainie. Urodzony 26.10.1984 w Moskwie. Studiował na Kijowskiej Akademii Teatralnej im. Kaprenki-Karego. W Polsce studiował m.in. muzykologię w Instytucie im. Adama Mickiewicza w Sanoku i śpiew operowy na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi.
Śpiewał w chórze łódzkiego Teatru Wielkiego. Gra w polskich filmach i na scenach polskich teatrów.
Zagrał m.in. podwójną rolę Mnicha i Endiego w sztuce Piotra Wojewódzkiego „Hiob” (reż. Marcin Kwaśny), a także Kleonta – Nauczyciela muzyki  w „Mieszczanin szlachcicem” J. B. Molière, (reż. David Foulkes). Monodramem „Listy do Skręcipitki” (rez. Małgorzata Szyszka) wygrał 5. Obserwatorium Artystyczne Entree.
Zagrał w filmach „W ciemności” (reż. Agnieszka Holland), „Generał Nil” (reż. Ryszard Bugajski), „Mała Moskwa” (reż. Waldemar Krzystek), „W ukryciu” (reż. Jan Kidawa-Błoński), „Żywie Biełaruś” (reż. Krzysztof Łukaszewicz), a ostatnio w filmach „Historia Roja” (reż. Jerzy Zalewski), „Niewinne” (reż. Anne Fontaine) oraz „Wołyń” (reż. Wojciech Smarzowski).
Wystąpił w wielu telenowelach i serialach wyprodukowanych w ostatnich latach: „Komisarz Alex”, „Ojciec Mateusz”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Złotopolscy”, „Kryminalni”, „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, a ostatnio „Bodo” oraz „Komisja morderstw”.

Więcej:  
http://zmuszynski.eu


Janusz Leśniewski – Andrzej S.

Aktor. Urodzony 28 listopada w1951 roku w Warszawie. Pochodzi z rodziny o aktorskich tradycjach. W 1974 roku ukończył warszawską PWST. Na scenie teatralnej zadebiutował w roku 1973 w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera. Aktor teatrów warszawskich: Komedia (1974-75), Ochoty (1975-79), Popularnego (1979-88). W latach 1990-95 redaktor w Telewizji Polskiej (oddziale warszawskim). Od 2011 współpracuje z Teatrem Podmiejskim. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach, a także w wielu reklamach. Występuje także jako John Forest z projektem znanym jako „Akademia Pana Foresta”.

Więcej:
http://januszlesniewski.com.pl/


Małgorzata Karolina Piekarska – autorka

Pisarka i dziennikarka, z wykształcenia historyk sztuki, a z zamiłowania varsavianistka i zapalona blogerka. Urodzona 24.07.1967 w Warszawie.
Współpracuje z TVP, gdzie emitowane są jej reportaże. Jest związana z TVP Warszawa, a szczególnie z najstarszym programem informacyjnym Telewizji Polskiej – „Telewizyjnym Kurierem Warszawskim”. Na antenie TVP realizowała programy autorskie m.in.: „Dżingiel”, „Wiarus”, „Detektyw warszawski, czyli na tropie miejskich tajemnic”. Dla TVP zrealizowała kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży. W ostatnim roku „Kto dziś pamięta o Kolumbach” oraz „Sto lat w Warszawie”.
Jest autorką scenariusza i producentką monodramu Zacharjasza Muszyńskiego „Listy do Skręcipitki”.
Przez 12 lat współpracowała z dwutygodnikiem „Cogito”. Publikowane tam felietony „Wzrockowisko” ukazały się drukiem, jako książka.
Opublikowała cztery powieści dla młodzieży („Klasa pani Czajki”, „Tropiciele”, „Dzika” i „LO-teria”), których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. Jest autorką zabawnego podręcznika „Kurs dziennikarstwa dla samouków” oraz varsavianistycznego kryminału: „Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy”. Wydała też dokumentalną książkę „Dziewiętnastoletni marynarz”– zbiór listów ze Szkoły Morskiej w Tczewie pisanych przez jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego, a ostatnio (wspólnie z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim) przejmującą publikację „Syn dwóch matek”. W 2014 roku wybrana na prezesa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Więcej:
http://piekarska.com.pl/